FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PŚ 2011 - RUNDA 1, 2, 3 i 4
Autor Wiadomość
Małgorzata 
+

Wysłany: 2011-11-17, 17:46   

A swoja drogą to skoro oglądaliście dokładniej niż ja ten mecz (ja raczej słuchałam tego co się dzieje, niż rzeczywiście oglądałam), to może pamiętacie jaka była decyzja pani sędzi, czy pokazała, że piłka była po bloku, czy może bezpośrednio w boisku?

Italiano 
+

Wysłany: 2011-11-17, 18:09   

estranged napisał/a:
Zespół zbiera się na środku boiska by wykrzyczeć swoje 'Juesej', Logan za nimi niezwykle zajęta swoimi tejpami. Laski się rozchodzą, podbiega maskotka, no to teraz wszystkie do zdjęcia. Ogólna radośc, Logan podchodzi z tyłu wciąz ze wzrokiem wbitym w swoje tejpy na palcach, nawet nie spojrzała w kierunku aparatu :lol:

Hah, uwielbiam Logan, szkoda, że tego nie widziałem... Siatkarka z bardzo 'luźnym' podejściem do tej gry :lol:

Ciekawy całkiem jest ten blog Cacciatori ;) I w sumie strasznie bym się cieszył, gdyby Leo rzeczywiście miała być chorążym swojego kraju w Londynie, kolejna już siatkarka, wobec której nie potrafię kryć sympatii :)

No i chciałbym, żeby Wei dostała statuetkę na najlepszą rozgrywającą. A może Japończycy nie będą się sugerowali statystykami i dostanie Leo? Choć i tak skończy się na Takeshicie... :>

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2011-11-17, 18:29   

Szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi na sędzię, więc nie wiem, co pokazała (w ogóle było zbliżenie na nią??).

Logan w ogóle na tym turnieju wygląda jakby była w swoim własnym świecie. Jest totalnie w jakiejś swojej przestrzeni, przed oczami ma tylko siatkówkę i grę. Pełne skupienie.
Italiano, na FIVB jest zdjęcie Amerykanek z maskotką, możesz w tle zobaczyć bardzo zainteresowaną Logan :lol:

Ja właśnie od wczoraj czytam o Leo, najpierw były ze dwa artykuły na vivovolley, a dzisiaj na blogu Maurizii. Faktycznie trudno znaleźć inną osobę, która mogłaby się do tego bardziej nadawać.

A propos Włoszek - Szymona i Hard Core lecą jutro do Rosji i nie wezmą udziału w spotkaniu z Kenią. Szymona może dostać nagrodę dla najlepiej blokującej i wyjdzie na to, że jej nie odbierze.

Paranoja ma swoje zasady!

Małgorzata 
+

Wysłany: 2011-11-17, 19:07   

WZP napisał/a:
Dziwne, żeby we Włoszech mieli powtórkę a u nas oglądając relację od początku do końca czegokolwiek brakowało...

To pewnie Włoszki dostały dzikusa za to, że Sky obiecała, że będzie pokazywać "pełen pakiet", a na Polsacie tylko trzy powtórki na seta :lol:

Wiesz powtórka mogła się pojawić później (po zakończeniu transmisji na Polsacie) po zatwierdzeniu jej przez gospodarzy ;) .

Szkoda, że ten mecz się tak skończył, bo na prawdę był bardzo ciekawy i pełen emocji, a niestety najbardziej zostanie zapamiętana zapewne ta ostatnia akcja.

agon001 
++++++

Wysłany: 2011-11-17, 19:15   

Tu się przyznam, że oglądałem mecz Niemek, nie od początku, ale to końcówka była ważniejsza. Ale mecz, rzadko kiedy się ogląda aż takie rzeczy i tyle obron, i to jakich obron. Ostatniej piłki nie jestem w stanie ocenić.

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2011-11-17, 19:30   

Małgorzata napisał/a:
WZP napisał/a:
Dziwne, żeby we Włoszech mieli powtórkę a u nas oglądając relację od początku do końca czegokolwiek brakowało...

To pewnie Włoszki dostały dzikusa za to, że Sky obiecała, że będzie pokazywać "pełen pakiet", a na Polsacie tylko trzy powtórki na seta :lol:

Wiesz powtórka mogła się pojawić później (po zakończeniu transmisji na Polsacie) po zatwierdzeniu jej przez gospodarzy ;) .

Tak, tak. Ja tylko tak żartowałem :D

Mina Niemek mówiła wszystko. Wiedziały, że to koniec marzeń o trójce a były tak blisko. Ale realnie patrząc z intera powinny spokojnie wejść do trójki.

Italiano 
+

Wysłany: 2011-11-17, 19:47   

Cytat:
Italiano, na FIVB jest zdjęcie Amerykanek z maskotką, możesz w tle zobaczyć bardzo zainteresowaną Logan

:lol: nic mądrzejszego napisać nie umiem... Jakby ktoś nie widział:

Cytat:
Logan w ogóle na tym turnieju wygląda jakby była w swoim własnym świecie. Jest totalnie w jakiejś swojej przestrzeni, przed oczami ma tylko siatkówkę i grę. Pełne skupienie.

Generalnie to Tom zazwyczaj gra właśnie na takim "ślepym" skupieniu. I jeszcze czasem guma do żucia ;) Choć trzeba przyznać, że na tym Pucharze Świata nie jest w najwyższej formie. Nie żeby grała źle czy coś, gra bardzo solidnie...

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2011-11-17, 19:59   

Hehe, tak, wiem że ona zawsze taka oderwana od rzeczywistości, ale na tym turnieju jakby bardziej niż zwykle ;)
Ogólnie początek turnieju miała chyba nieco lepszy.

agd 
++++

Wysłany: 2011-11-17, 20:44   

Małgorzata napisał/a:
Niemki i tak nie są w złej sytuacji, jeśli zdobędą bodajże czwarte miejsce to mogą podskoczyć w rankingu (wyprzedziłyby wtedy Rosjanki) i mieć prawie zapewniony udział w turnieju interkontynentalnym, ale by tak się stało muszą wygrać z Chinkami.

Niemkom potrzebna jest ta czwarta lokata jak rybie woda. Wyprzedzenie Rosjanek da im szansę na kwalifikację do intera i awans stamtąd, chyba że i tam Dominikana z Japonią pokrzyżują im plany :lol:

Jutrzejszy mecz to będzie walka o przepustkę do intera pomiędzy Niemkami i Rosjankami, bo w maju w Turcji ani jedne ani drugie nie mają szans z Polkami :D

EDIT:

Sam się zorientowałem, że popełniłem błąd i edytowałem post, a po wysłaniu u dołu jakiś paszkwil, choć nie do końca paszkwil bo nie anonimowy :lol:

NiemkOM

z pozdrowieniami od estry :cool:
Ostatnio zmieniony przez estranged 2011-11-17, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2011-11-17, 22:18   

Zrobiłem sobie klasyfikację, w której obowiązuje stary system punktowania, czyli 2 punkty za zwycięstwo i 1 za porażkę. Tak więc po 10 kolejkach tak by wyglądała klasyfikacja:

1. USA 19
2. Włochy 19
3. Japonia 17
4. Chiny 17
5. Brazylia 17
6. Niemcy 16
7. Serbia 14
8. Dominikana 14
9. Argentyna 13
10. Korea 12
11. Algieria 11
12. Kenia 10

Tak więc po 10 kolejkach pewne awansu byłyby Włoszki, a co więcej mogłyby wygrać dzięki temu, że ostatni mecz grają z Kenią, a różnica w ratio jest minimalna 1,274 dla USA do 1,244 dla Włoszek. Japonia może nie być aż tak groźnym rywalem dla USA, lecz do 10 w setach raczej z nimi nie wygrają.

Najciekawsza byłaby walka o 3. miejsce. Japonia, Chiny i o dziwo Brazylia miałyby szanse na 3. miejsce. Chinki i Japonki mają takie samo ratio 1,207, a Brazylia 1,139 i w przypadku wysokiego zwycięstwa z Dominikaną tylko przegrane Japonii i Chin dałyby im awans. Jak widać Niemki dopiero szóstce z brakiem możliwości na awans i dzisiaj, w nowym systemie ich szanse na awans są takie same. Akurat stary system dobrze odzwierciedla tę sytuację.

Podsumowując, wg nowego jak i starego systemu na trzecim miejscu (moim zdaniem) znajdą się Chinki, które jutro zobaczymy (również moim zdaniem) z niezwykle spiętymi tyłkami, bo zdają sobie sprawę o co grają. Poza tym ich sytuacja jest najlepsza.
Japonki również są dobre w zwieraniu zwieraczy, lecz przeciwko USA myślę, że jednak puszczą bąka i nie będziemy mogli śnić o interze in PL.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:
Nie zwróciłem uwagi na pewną podstawową sprawę, której chyba nikt się nie spodziewał.
W styczniu 2012 europejski ranking siatkarek może wyglądać następująco:
1. Włochy 179,5
2. Serbia 143,75
3. Niemcy 138,25
4. Rosja 130
5. Turcja 64,25
6. Polska 55,75
ale tylko pod warunkiem, że Niemki zajmą 4. miejsce. Jeśli spadną na 5. to trzeba im odjąć aż 20 punktów. A Rosjanie byli tacy pewni gry w interze...
Szczerze mówiąc to tak, jak napisałem wyżej, wątpię żeby Niemki wygrały jutro z Chinkami, więc raczej trzeba będzie im odjąć te 20 a nawet 30 punktów.
Gdyby było jakieś lewe wejście na inter, to gdyby szansę dostały Polki a nie Rosjanki to by była trzecia wojna światowa, a Niemki łatwiej się oszukuje :lol: :lol: A tak na poważnie. To Niemkom w dwóch ostatnich meczach uciekł właśnie turniej interkontynentalny. Wątpię, aby wygrały ETK. Trochę frajersko.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2011-11-18, 11:35   

Hamburgery!!! :siekiera: :siekiera: :grrr: :grrr:

agd 
++++

Wysłany: 2011-11-18, 13:44   

WŁOCHY wygrywają PŚ :cheerleader:

Tak jak obstawiałem :D

Costagrande zdobywa swój pierwszy złoty medal z reprezentacją Włoch, to chyba nawet w ogóle jej pierwszy medal na dużym turnieju z Włoszkami.

Szkoda, ża Barbolini nie zagrała tak na ME czyli Bosetti na ataku, a na lewy Costa i jako druga Del Core/Piccinini wtedy pewnie byłby finał dla Włoszek i najprawdopodobniej "dzika karta" na PŚ dla nas :roll:

Italiano 
+

Wysłany: 2011-11-18, 14:25   

Amerykanki ponownie kreowane na hegemonów, ponownie summa summarum zawodzą. Włoszki bez Cardullo czy Piccinini, bez nominalnej atakującej, po słabych Mistrzostwach Europy, słabe Brazylijki, brak Rosjanek - Amerykanki powinny wygrać ten turniej i tyle. Dziś słabiutko Hooker, Larson w kolejnym ważnym meczu zawodzi. A Japonki? Miały szczęśliwy terminarz (Brazylijki bez motywacji, słabo grające, chyba zmęczone Amerykanki), w pewnym stopniu sędziów, były gospodarzem turnieju, a mimo wszystko awansu na Igrzyska nie wywalczyły, więc tym bardziej nie rozumiem tych zachwytów panów Wanio i Mazura... No nieważne.

Zawsze (prawie) kibicuję Chinkom, zwłaszcza w późniejszej fazie turnieju ich gra mogła się podobać :) Przekonałem się do tej Zhang Lei, na którą troszku narzekałem, Hui Ruoqi jest fantastyczna, Wei po raz kolejny znakomity turniej, jeżeli powróci Xue Ming, a Wang Yimei straci trochę na chimeryczności ( ;) ) to Chinki będą strasznie mocne. Z Włoszkami i Amerykankami porażki w tie-breaku, a to wciąż młody i rozwijający się zespół.

Nagrody czysto w oparciu o statystyki, a MVP wiadomo. Niech Piccinini wraca do formy, bo duet Costagrande - Francesca w najwyższej formie to potencjał że hej ;)

Odpowiedz do tematu