FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozgrywające
Autor Wiadomość
Zyta 
++++++++++

Wysłany: 2012-03-25, 02:54   

max2007 napisał/a:
Co ją stawia w gronie najlepszych odpisałem Ci już w pierwszym poście w tym temacie gdy o to poprosiłaś.

No i przyjęłam to do wiadomości, bo o czym mam ci kontrować do tego, skoro to ty oglądasz? Natomiast odniosłam się do bzdurnego argumentu "bo trenerzy tak mówią".

max2007 napisał/a:
Próbujesz teraz obracać kota ogonem, ale już się do tego przyzwyczaiłem.

A teraz robisz z siebie wielce mądralińskiego, bo z tego co pamiętam to jest to nasza pierwsza w życiu dyskusja typowo między nami. Zatem daruj sobie takie wstawki.

Cytat:
Ale plebiscyt u kibiców, czy u trenerów, bo to jest ogromna różnica.. Plebiscyt prowadziło Rai Sport wśród trenerów :)

No a o czym ja mówię? Plebiscyt robiony na włoskiej stronie rpzez kibiców wygra za chwilę może nawet i Serwiński. To o Nikoli wybierali trenerzy.

max2007 napisał/a:
Pytasz się o klubu z aspiracjami proszę bardzo Asystel Novara w 2009/2010, czy Rexona Ades - Rezende 2010/2011. Mówisz i masz, coś jeszcze :?:

Było od razu, dyskusja by się tak długo nie toczyła, bo o to odpoczątku pytałam. Dziękuję bardzo.

max2007 napisał/a:
O technice Ci tak nie piszę, tempie wystawy o którym już na samym początku pisałem, bo i tak Cię to chyba za bardzo nie obchodzi.

A tej wstawki nie ogarniam. Odnoszę wrażenie, że na moje zwykłe pytanie, na które wystarczyło odpowiedzieć jak powyżej cytuję, to Ty mi usilnie aluzję rzucasz, nie wiem o co. Może powiedz wprost? Jakieś uprzedzenie mi chcesz zarzucić? Dawaj, chcę zobaczyć na jakiej podstawie i do kogo mam się uprzedzać, z moją wiedzą i zaangażowaniem :roll:

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-25, 15:13   

Zyta,
Bo dla mnie to w jakim klubie dana zawodniczka gra nie świadczy o tym, jaki poziom prezentujmy dajmy na to Dirickx i Fenerbahce, w którym grała Gamowa, Osmokrowić. Frauke, to dokładna rozgrywająca, bardzo pewna, ale nic po za tym. Nie interesuje, też mnie zbytnio, to że np. siatkarka X miała w sezonie 2008/2009 propozycję z Bergamo, jak wiadomo, że chcieli ją na rezerwę, bo grała tam Lo Bianco. Propozycje, propozycjami... Myślisz, że dlaczego Kiriłłowa podpisała kontrakt z Sumiragio, a nie z jakimś mocniejszym klubem. Bo nie była uważana za jedną z najlepszych :?: Przypomnij mi w jakim klubie grał Ricardo w sezonie 04/05 i które miejsce ten klub zajął w Serie A... A był niewątpliwie najlepszy w tej silnej lidze, choć klub nie osiągnął wielkiego sukcesu.. Jak to się mówi: "Artificem commendat opus"... ;)

Zyta 
++++++++++

Wysłany: 2012-03-25, 16:54   

W latach 04/05 liga wloska byla tak zajebiscie mocna i skupiala tylu czolowych graczy, ze trudno by wszyscy grali w trzech najlepszych klubach. Zapytalam czy skoro Skorupa jest w czolowce to dlaczego dopiero teraz wyjechala i moze to siedzenie w polskiej lidze swiadczy o czyms innym. Jak wspominasz propozycje miala, wiec moja ciekawosc zostala zaspokojona.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 17:02   

A ja już nic nie powiem - załącze jedynie zrzut z ekranu - ranking najlepszych rozgrywających LM sezonu 2011/2012.
Przypomnę jedynie, że Skorupa grała w drugoligowym pucharze CEV, więc nie jest ujęta w tym zestawieniu.

LM.jpg
Plik ściągnięto 214 raz(y) 146,49 KB

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-25, 17:16   

Matienko, Radecka, Oner, Ulyakina.. Tak szop to ten sam poziom... :mrgreen:

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 17:19   

Takie są fakty. A nie Twoje "chciejstwo-żeby-któraś-zawodniczka-była-najlepsza"
Zamilcz. Albo szczekaj dalej. A karawana pojedzie mimo tego. I wracaj na szychtę do KFC.

Zyta 
++++++++++

Wysłany: 2012-03-25, 18:37   

Staty rozgrywających? Proooooszę. Są niemiarodajne i jest mnóstwo przypadków, kiedy w ogóle nie miały przełożenia na to, co działo się w meczu. Mam co prawda męskie przykłady jak Thornton prowadzący w rankingu w trakcie LŚ, a jak grał on a jak De Cecco, który dostał ostatecznie nagrodę (bo USA odpadło), to skjuzemua. Skoro mamy na podstawie stat ustalać najlepszych, to walnimy PDF-y z ostatnich dziesięciu lat i zamknijmy temat, bo o czym tu dyskutować, skoro ranking tako rzecze? Chyba po to jest założony, by można było dyskutować o tym kto zdaniem użytkownika jest najlepszy, nawet jeśli to zwykłe chciejstwo.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 18:53   

Zyta napisał/a:
to walnimy PDF-y z ostatnich dziesięciu lat i zamknijmy temat

Tak zróbmy, bo ta dyskusja nie ma sensu - jest zabijaczem czasu dla piszących i wątpliwą atrakcją dla czytających :)

agon001 
++++++

Wysłany: 2012-03-25, 19:28   

szop napisał/a:
ta dyskusja nie ma sensu - jest zabijaczem czasu dla piszących i wątpliwą atrakcją dla czytających :)

Nie do końca, bo fajnie się czyta dyskusje, w których są rzeczowe argumenty.
Natomiast racja, że źle się czyta jak dwóch ludków się przerzuca prawie obelgami.

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2012-03-25, 20:16   

agon001 napisał/a:
szop napisał/a:
ta dyskusja nie ma sensu - jest zabijaczem czasu dla piszących i wątpliwą atrakcją dla czytających :)

Nie do końca, bo fajnie się czyta dyskusje, w których są rzeczowe argumenty.
Natomiast racja, że źle się czyta jak dwóch ludków się przerzuca prawie obelgami.

Dokładnie.

Dodam tylko, że tutaj toczyła się dyskusja o poziomie jaki prezentuje Skorupa. Nie było ujmowania żadnym innym zawodniczkom, tylko i wyłącznie nasze zdanie. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Szop, zachowałeś się bardzo brzydko. Zamiast napisać swój komentarz odnośnie poziomu prezentowanego przez Milenę Radecką rzucasz tekstami jak chłopiec ze szkoły podstawowej.

Zyta 
++++++++++

Wysłany: 2012-03-25, 20:50   

Cytat:
Tak zróbmy, bo ta dyskusja nie ma sensu - jest zabijaczem czasu dla piszących i wątpliwą atrakcją dla czytających :)

Na tym polega forum dyskusyjne, by dyskutować i wymieniać zazwyczaj różne poglądy. Są tematy bardziej sensowne, są te mniej i są off-topy. Niech cię głowa nie boli o to, czy to zabija mój, maxa, wuzeta czy Linki czas, bo to nasz czas i my nim dysponujemy. Czytający natomiast nie są zmuszani do czytania tematów, które ich nie interesują, istnieje taka opcja jak "Oznacz temat jako nieczytany", która takie kwestie rozwiązuje.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 20:55   

Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam. Ale zdania nie zmieniam ;)

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2012-03-25, 21:00   

Tutaj nie chodzi o zdanie. Każdy ma prawo do własnego i chyba tego nie pojmujesz. A jeśli chcesz włączyć się do dyskusji i przedstawić swoje zdanie nt. najlepszej rozgrywajacej, to w inny sposób.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 21:03   

WZP napisał/a:
A jeśli chcesz włączyć się do dyskusji i przedstawić swoje zdanie nt. najlepszej rozgrywajacej, to w inny sposób.

Dziękuję Ci za to, że chcesz mi pokazać w jaki sposób powinienem włączyć się do dyskusji.
....widocznie mojej mamie się nie udało.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2012-03-25, 21:06   

szop napisał/a:
Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam.

Brawo. Dobrze byłoby jednak pamiętać o tych przeprosinach przy następnych dyskusjach. Obowiązkowo PRZED napisaniem komuś o szczekaniu. A wątek kulinarny to w innym dziale, proszę mi więcej w tematach siatkarskich z KFC nie wyskakiwać.

Na nudny, niedzielny wieczór zachęcam do poczytania Regulaminu :cool:

Ostatni raz przypominam o zasadach dobrego wychowania.
Więcej ostrzeżeń nie będzie.

Paranoja ma swoje zasady!

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2012-03-25, 21:07   

szop napisał/a:
WZP napisał/a:
A jeśli chcesz włączyć się do dyskusji i przedstawić swoje zdanie nt. najlepszej rozgrywajacej, to w inny sposób.

Dziękuję Ci za to, że chcesz mi pokazać w jaki sposób powinienem włączyć się do dyskusji.
....widocznie mojej mamie się nie udało.

Jestem tutaj moderatorem i mam prawo a nawet obowiązek udzielać wskazówek użytkownikom w jaki sposób mają się siebie odnosić i jak dyskutować, tym bardziej w przypadku kiedy widać jasno i wyraźnie, że pewien użytkownik, np. Ty, nie potrafi zabrać głosu w dyskusji i nie potrafi odnieść się do drugiej osoby. Także daruj sobie teksty o psach, KFC i mamie.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 21:12   

WZP napisał/a:
Jestem tutaj moderatorem

Moderuj zatem!

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2012-03-25, 21:31   

szop napisał/a:
WZP napisał/a:
Jestem tutaj moderatorem

Moderuj zatem!

Mam nadzieję, że słowa pani Administrator wystarczą.

szop
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 21:46   

Korea Północna to nie mój klimat. Po raz wtóry poproszę o usunięcie mojego nicka z zacnego grona. Kiście się we własnym gronie.

morfeusz
-

Wysłany: 2013-08-07, 20:22   

Temat chyba warty odswieżenia, bo sporo przez ostatnie dwa lata się pozmienialo.

Najpierw karierę skończyła Kun Feng, rok później po Igrzyskach Takeshita, a z reprezentacjami pożegnały się obiektywnie coraz słabiej grające Lo Bianco i Berg. Gra jeszcze Fofao, ale z całym szacunkiem, zwłaszcza za ostatni sezon w Rio, Brazylijka ma spore problemy że stabilnością w grze, co nie może dziwić. No a wyżej wymienione to rozgrywające (może w mniejszym stopniu Amerykanka), które przez ostatnie lata kazdy chyba kibic żeńskiej siatkówki wymieniał jako najlepsze zawodniczki na swojej pozycji na świecie.

Gdybym miał wskazać zawodniczki, które uważam za potencjalne następczynie, to byłaby to Glass i Wei. Ta pierwsza ma ogromne możliwości jeżeli chodzi o rozegranie, technicznie jest znakomita, a jej wystawy z pola bądź przerzuty to sama przyjemność. Tyle, że bardzo brakuje jej stabilności, ale też jest w dalszym ciągu bardzo młoda i ma jeszcze sporo czasu na poprawę. Wei z kolei nie rozgrywa tak błyskotliwie jak Kun (pewnie gdyby nie wielka rodaczka to inaczej by była odbierana), ale jest niesamowicie wszechstronną - bo absolutnie każdy element siatkarskiego rzemiosła ma na świetnym poziomie i niesamowicie stabilną - bo na każdym turnieju jest w gronie najlepszych (poza WGP 12 przez zdrowie) - siatkarką. Poza tym to urodzona kapitan, lider zespołu. Zaś jeżeli chodzi o samo rozegranie, to znakomite połączenie azjatyckiej do bólu kombinacyjnej gry i świetnych warunków fizycznych oraz możliwości gry 'klasycznej' europejskiej siatkówki. A poza tym cudowne kiwki oburącz ala Guma. Tyle, że jeżeli chodzi o Chinke, nie wiadomo ile jeszcze w stanie jest pograć i czy jeszcze zagra w kadrze, ale ją jestem optymistą i myślę, że skoro wyjeżdża do Europy, to jeszcze.w baku trochę paliwa ma ;-)

Co do reszty zawodniczek, które uważam za światowy top, dowolna kolejność, to na pewno Antonijevic i Maja w formie z ME, Skajka (aczkolwiek w porównaniu do większości wymienionych chyba gra krócej na tym poziomie), Naz *, niedługo Hanke, podoba mi się Nakamichi, Tomkom, Lloyd, Ferretti, plus kilka nazwisk, które zapomniałem.

Aydemir z gwiazdką, bo ona jest kapitalna we wszystkim, ale nie w rozegraniu. To w jej wykonaniu jest niezłe, choć popełnia sporo błędów technicznych, ale tylko tyle, rzadko gra coś ponad szeroko pojete standardy. Ma ogromne sukcesy, ale warto mieć na uwadze, z jakimi zawodniczkami, gdyby nie była Turczynka, pewnie trochę inaczej by to wyglądało. Wstaw Wei do Vakifu - dalej wygrywają wszystko jak leci. Wstaw Naz do repry Chin, to średnio by to wyglądało.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-08-07, 21:11   

morfeusz napisał/a:
Gra jeszcze Fofao, ale z całym szacunkiem, zwłaszcza za ostatni sezon w Rio, Brazylijka ma spore problemy że stabilnością w grze, co nie może dziwić.

Ojjj, tu bym się kłóciła i to mocno. Jako ktoś, kto ostatni sezon oglądał brazylijską ligę bardzo uważnie (i ze szczególnym naciskiem na Unilever), mam zupełnie odmienne zdanie na temat gry Fofą. Jej sezon w Fenerze był faktycznie bardzo zły, ale w Uni - nie waham się powiedzieć, że jej gra podobała mi się bardziej niż Fabioli czy Dani Lins. Jej gra ze środkowymi, zwłaszcza Juciely, była przez większość sezonu po prostu świetna. W miarę trwania sezonu fajnie zgrała się też z Pavan. Oczywiscie, zdarzały jej się gorsze mecze, jednak intensywność gier była dość spora, a sama mówiła po niektórych pięciosetówkach, ze nogi trochę dokuczały. Poza tym Uni był bardzo czuły na przyjęciu - Fabi mistrzynią w tym nie jest, Natalia to już w ogóle, zwłaszcza po 1,5 roku bez gry, więc Logan musiała sporo brać na siebie i często z tym odbiorem było... no źle po prostu. Regis też miała wahania formy. Potrafiła dać świetną zmianę w jednym meczu, w następnym grać totalną kaszanę. Wiadomo, to już może nie ta Fofą z kadry, ale i tak uważam ją za jedną z matek mistrzostwa Uni.

Paranoja ma swoje zasady!

morfeusz
-

Wysłany: 2013-08-08, 18:15   

Wspomniałem sezon Fofao w Rio w kontekście szacunku do niej (bo faktycznie dobrze grała), choć faktycznie wyraziłem się nieczytelnie. A z tą stabilnością, to oczywiście piję do sezonu w Turcji, z tym, że tam to chyba przede wszystkim kwestia faktu, że nie grała regularnie, ale sama się na to znając limity zgodziła.

Nie potrafię wskazać obecnie najlepszej rozgrywającej, ale za kilka lat, prawdopodobne, że będzie to Sun Haiping. Oglądałem sporo MŚK i niesamowicie tam grała ta 17-latka, zresztą kapitan Chinek

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-18, 21:09   

http://youtu.be/6A6frnszeiA?t=10m23s

http://youtu.be/6A6frnszeiA?t=8m2s

Uwielbiam te akcje Nataszy z Kasią grane z 3 metra. :)

WZP
Mistrz!

Wysłany: 2013-08-18, 21:13   

max2007 napisał/a:
http://youtu.be/6A6frnszeiA?t=10m23s

http://youtu.be/6A6frnszeiA?t=8m2s

Uwielbiam te akcje Nataszy z Kasią. :)

Człowiekowi płakać się chce na myśl, że zamiast gry z 3-4 metra do środkowych to grają chore układy!!

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-18, 21:22   

Tak sobie właśnie teraz leżę z laptopem, a że dostałem maila od kolesia pracującego w Rabicie, to mówię sobie, a włączę mecz. :lol: Padło na ten z Igti, w przeciągu dwóch minut, dwie piękne przesunięte krótkie i to jeszcze w jakim tempie, to mówię zarzucę, bo to w końcu temat o najlepszych na świecie na tej pozycji. :)

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-14, 11:34   

http://www.youtube.com/wa...tu.be&t=1h6m45s

Uwielbiam gdy rozgrywające grają na szerokości. :) A tak btw. te "anonimowe" środkowe Rabity są naprawdę dobre. :)

Odpowiedz do tematu