FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Puchar CEV 2011/2012
Autor Wiadomość
estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2012-02-09, 20:11   

Do końca jest mecz-rewanż. Nie ma chętnych na organizację FF, to juz chyba drugi sezon, o ile dobrze pamiętam.

Tylko czekaj, bo teraz ta czwórka dołączy do tej czwórki, która odpadła z LM. Urbino zagra teraz z Miluzą w rundzie Challenge. I dopiero potem są półfinały i finał.

a ktoś z pary Busto/BKS zagra ze Schweriner SC.

Paranoja ma swoje zasady!

agd 
++++

Wysłany: 2012-02-09, 20:18   

Nie wiem po co to łączą :?:

Lepiej już by mogli te zespoły które odpadły w I rundzie play-off LM dokooptować do pucharu CEV, bo mecze z Miluzą czy Schwerinerem poziomu rozgrywek z pewnością nie podniosą.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2012-02-09, 20:23   

agd napisał/a:
Nie wiem po co to łączą :?:

Lepiej już by mogli te zespoły które odpadły w I rundzie play-off LM dokooptować do pucharu CEV, bo mecze z Miluzą czy Schwerinerem poziomu rozgrywek z pewnością nie podniosą.

Nie zapominaj o potęgach Crveny Zvezdy i Tomisu Constanta! Tylko jeszcze mi Dinama Bucuresti brakuje... :lol:

Ja nie wiem, czy CEV kiedykolwiek zależało na podnoszeniu poziomu rozgrywek??

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2012-03-13, 21:11   

Na laoli leci właśnie półfinałowe spotkanie Busto - Urbino.

W połowie pierwszego seta Djerisilo znieśli z kortu. Kolejna kontuzja, tym razem lewe kolano :budo:

Mateofun 
++++++

Wysłany: 2012-03-13, 21:50   

estranged napisał/a:
z kortu

W sensie z boiska? :lol:

Ciekawe czy Urbino wywalczy awans do finału. W ogóle chyba nie ma Polki, która zdobyła Puchar CEV?

agon001 
++++++

Wysłany: 2012-03-13, 21:58   

Mateofun napisał/a:
estranged napisał/a:
z kortu

W sensie z boiska? :lol:

LOL przeoczyłem to cudo, a czytałem posta :)

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2012-03-13, 22:00   

Mateofun napisał/a:
W ogóle chyba nie ma Polki, która zdobyła Puchar CEV?

Wypada czytać pewien portal:

4 razy Polki wygrywały Puchar CEV w barwach włoskich drużyn: Małgorzata Glinka (2001), Katarzyna Gujska (2004), Gujska i Świeniewicz (2005), Anna Podolec (2009).

http://www.blokaut.net/aktualnosc/1166

Mateofun 
++++++

Wysłany: 2012-03-13, 22:03   

Przeczytałem to po tym jak napisałem posta.

agd 
++++

Wysłany: 2012-12-06, 11:35   

Co prawda już edycja 2012/2013

Ale BKS wygrał kolejny mecz tym razem w 1/4 z francuskim Beziers.
http://aktualnosci.siatka...-krok-od-awansu

Sylwia Pelc ma jakiś uraz dlatego nie grała, pewnie też dlatego nie grała z Piłą.

Super, że Łyszkiewicz ma możliwość gry, mam nadzieję, że tak samo będzie w lidze. Bo ciężko u nas z ofensywnymi lewoskrzydłowymi, a takie nam będą też potrzebne w kadrze.

W lidze to jedynie Kasprzak jest i właśnie Koleta, zawsze pozostaje możliwość przestawienia Kowalińskiej na lewe, ale ona nie dość, że gra na prawym to jeszcze w pierwszej lidze :roll:

agd 
++++

Wysłany: 2013-02-22, 10:47   

http://dragiempoglowie.pr...a-malkontentow/

A dlaczego niby mam kibicować Muszynie :?: Może wolę kibicować Polce, która wybrała grę poza granicami kraju :?:

A co do rangi pucharu jest ona niższa niż kilka lat temu, wtedy w LM nie grały po trzy drużyny z jednego kraju i tym samym mocne zespoły przechodziły do Top Teams czy Cev Cup.

Dziś zwiększono prestiż LM, ale zaniżono pozostałych pucharów, a już system w którym ekipa która nie wychodzi z grupy w LM i przechodzi do CEV Cup tym bardziej zaniża jego rangę i to nie tą sportową, ale w oczach zwykłego kibica. Tak samo jest z Challenge Cup, że grają tam zespoły które odpadły w bodajże 1. rundzie Cev.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-02-22, 11:11   

Ja rozumiem, że FINAL FOUR nie jest uważane za finał-finał, ale zaczyna mnie powoli irytowac zapominanie o występie Piły w FF, który musiała sobie wywalczyć, a nie kupić. DG grała w półfinale i przegrała po złotym secie chyba w tym sezonie, kiedy zmieniono zasady o braku organizowania turnieju finałowego i zdecydowano się na granie systemem pucharowym do końca.
Również nie kibicuję Muszynie i śmieszy mnie, kiedy Bodzio próbuje 3 przegrane t-b w grupie odtrąbić jako wielki sukces.

agd 
++++

Wysłany: 2013-02-22, 11:16   

estranged napisał/a:
Ja rozumiem, że FINAL FOUR nie jest uważane za finał-finał, ale zaczyna mnie powoli irytowac zapominanie o występie Piły w FF, który musiała sobie wywalczyć, a nie kupić. DG grała w półfinale i przegrała po złotym secie chyba w tym sezonie, kiedy zmieniono zasady o braku organizowania turnieju finałowego i zdecydowano się na granie systemem pucharowym do końca.
Również nie kibicuję Muszynie i śmieszy mnie, kiedy Bodzio próbuje 3 przegrane t-b w grupie odtrąbić jako wielki sukces.

Tak tak trzy tie-breaki tylko gdzie doszedł ten Lokomotiw i Dynamo Moskwa :?: Bo z tego co wiem to w 1/6 odpadły, a ich pogromcy w 1/3.

Zapominanie o Pile też mnie irytuje przecież to nie było w epoce kamienia łupanego, zresztą Pałac Bydgoszcz też był tylko, że w Top Teams.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-02-22, 11:33   

No i Gwardia grała w FF Challenge Cup w Dreźnie. Co prawda zaprezentowała się dennie, ale finał był? Był.

Co do tych t-b jeszcze, to najlepsze było w nich to, że Muszyna mogła puknąć Dynamo z palcem w nosie, ale niemal standardowo wygrane mecze musiała przerżnąć. Już nie wspominając jak to Bodzio drugiego t-b przegranego z Dynamem, kiedy ważył się awans do kolejnej rundy, zwalił niejako na swoje zawodniczki, które przecież nie wiedziały, że do awansu nie wystarczą dwa sety.
Dobre też było to, jak powiedział, że i tak powinni awansowac dalej, bo przecież taki Azerrail z 7 punktami przeszedł, więc nie było tragedii.

agd 
++++

Wysłany: 2013-02-22, 11:41   

Tak Azeraill z siedmioma i może w grupie grał przeciętnie, ale w 1/6 bez większych kłopotów ograł Lokomotiw i w zasadzie był bardzo blisko FF.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-03-02, 12:14   

http://www.krakow.sport.p...V__WYWIAD_.html

Niekczykowa komentuje występ Muszyny.

Po pierwsze, wynika to z rytmu treningowego. Gdy siatkarki ćwiczą intensywniej, to potem prezentują się słabiej. Drugą rzeczą jest brak profesjonalizmu. Jeśli jesteś zawodowcem, nie powinieneś schodzić poniżej pewnego poziomu.

Jakies konkrety?

dx 
++++
youtu.be/ZyDTA464Mdw

Wysłany: 2013-03-02, 20:37   

"Bank BPS od lat nie był w stanie przebić się do turnieju finałowego LM, a zagra w finale Pucharu CEV. Jest tak duża różnica między tymi rozgrywkami?
M.N.: Przepaść jest ogromna.(...)"

2012 1. Yamamay BUSTO ARSIZIO, 2. Galatasaray ISTANBUL
2011 1. Chateau d'Ax URBINO, 2. Dinamo KRASNODAR
2010 1. Yamamay BUSTO ARSIZIO, 2. Rabita BAKU
2009 1. Asystel NOVARA, 2. Uralochka NTMK EKATERINBURG
2008 1. Scavolini PESARO, 2. Rocheville LE CANNET
2007 1. Sirio PERUGIA 2. Zarechie ODINTSOVO

Przepaść chyba była w czasach, gdy grała M. Niemczyk.

agd 
++++

Wysłany: 2013-03-02, 23:00   

M. Niemczyk chyba nie za bardzo ceni grę Mileny Radeckiej i Izabeli Bełcik, a może tylko mi się tak wydaje :?:

Co do gry M. Niemczyk w CEV Cup to chyba nigdy w nim nie grała. Występowała w LM i PZP.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-03-02, 23:03   

agd napisał/a:
M. Niemczyk chyba nie za bardzo ceni grę Mileny Radeckiej i Izabeli Bełcik, a może tylko mi się tak wydaje :?:

Ależ to wiadome od dawna. Na pewno jeśli chodzi o Milę, a fanka Izy chyba też nigdy nie była.

agd 
++++

Wysłany: 2013-03-02, 23:51   

Estra mi nie było wiadome :D

DX z tym pucharem CEV czy wcześniej z Top Teams to różnie bywało były edycje mocniejsze, były słabsze to zależy od wielu czynników.

Zresztą nawet w play-off tegorocznej LM siatkarek jest przepaść pomiędzy zespołami bo np. taki Lokomotiv Baku, a Vakifbank Stambuł różnica też ogromna.

Tak czy siak Muszyna była zdecydowanie lepsza i zasłużenie wygrała, choć Bery trochę szkoda, bo w swoim zespole była jedną z dwóch najlepszych zawodniczek.

bobaas
+

Wysłany: 2013-03-02, 23:54   

Lubię M. Niemczyk, jako komentatorkę. Ale ostatnio mam wrażenie, że coś się z nią złego stało i jej wszelkie wypowiedzi odnośnie siatkarek są grubo przesadzone. Takie teksty w stylu, że jest Serena w Muszynie teraz a to jest najsłabsze ogniwo tego zespołu co tu dużo mówić, a ta robi z niej wgl nie wiadomo kogo. Albo teksty, że Popović to gra z kontuzją, a jakby się Polce coś stało to by już nawet palcem nie kiwnęła to też trochę nie w porządku. Sanja po meczu w Muszynie mówiła w filmiku, że ABW ma coś z kolanem, Kasza też ma z nim jakiś problem i grają, grały.
No i ten profesjonalizm jeszcze. Zapomniał wół jak cielęciem był, można spokojnie rzec.

dx 
++++
youtu.be/ZyDTA464Mdw

Wysłany: 2013-03-03, 00:12   

Może M. Niemczyk trochę racji ma w niektórych wypowiedziach, raczej wcześniejszych, ale od jakiegoś czasu zdarza się jej przesadzać, a wygląda, że nie jest na bieżąco, przynajmniej z Muszyniankami albo ma wiedzę z trzeciej albo czwartej ręki.

Faktem jest, że zespoły, które zajmowały trzecie i czwarte miejsca w Pucharze CEV, to inna półka niż zespoły w LM. Ale do Pucharu CEV spadają zespoły z LM i te najczęściej rządzą. A zdarzało się, że trafiały na siebie w fazie play-off dość silne zespoły i ktoś musiał odpaść. Gdyby Muszyna doszła do 1/2 finałow i wtedy przegrała, to zostałaby z niczym, może tylko z satysfakcją.

max2007 
++++

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-03, 21:08   

A w mojej opinii Muszynianka na pozycji rozgrywającej w tym sezonie nic nie straciła, ani też nie zyskała. Co mi się podoba, to ten szybki, bardzo "płasko" grana, wystawa za plecy na drugą na prawe. Wątpię, też żeby Gośką Niemczyk kierowały jakieś prywatne animozje. Powiedziała, to co uważa i tyle.
Nie da się ukryć, że Fener gra kiepsko w tym sezonie, powiedziałbym nawet, że bardzo.
Wygrana pewnie i cieszy, choćby z tego względu, że nasze zdołały wygrać z Kim. Ale nie oszukujmy się, to zespół który po tym sezonie czeka ogromna rewolucja kadrowa. I nie ma się co dziwić. One miały problem w najprostszych elementach, nie wspominając już o schematach blok-obrona. Malutko miały, tych kontr, ta ich libero jest bardzo słaba, cała reszta, też nie jakaś wybitna w defensywie. Berg wyciągnięta z wakacji... nie skomentuję, bo zbyt bardzo cenię. ;)

Ttom 
+++

Wysłany: 2013-03-03, 22:27   

ja gdyz widze Serene jak wystawia dolnym na kontrach te pilki co by spokojnie mogla dokladnie palcami... :roll:

agd 
++++

Wysłany: 2013-03-03, 22:34   

Jeszcze co do Niemczyk i Polic.

To fakt Chemik Police w sezonie 93/94 grał w PZP jako beniaminek ligi, ale w sezonie 92/93 Chemik Police występujący w 1 lidze serii B (obecnie 1. liga) zdobył Puchar Polski bo miał bardzo silny skład, który pozostał na kolejny sezon i zdobył MP i PP a poza tym trzecie miejsce w PZP.

Perła 
+
Perła

Wysłany: 2013-03-19, 17:48   

Hej, szanowni kibice. To bardzo nieeleganckie w taki sposób gratulować Muszyniance Pucharu CEV. Co to za przeciwnik.... Ano taki, który na ten czas znalazł się w finale. Tak Was to boli, że nie stać na kilka grzecznościowych zdań? Nie potrafię zrozumieć takich zachowań. Zespół uzyskuje historyczne zwycięstwo, a tu zmowa milczenia i lekceważenia. Pomyślcie o tym w kąciku.

estranged 
++++++++++
Święta Wiedźma

Wysłany: 2013-03-19, 18:25   

Perła, jeśli nie czytałaś na portalu artykułów - najpierw zapowiadającego finał i tego podsumowującego, no to cóż... Nie zauważyłaś również, że ogólnie na forum niewiele się dzieje i nie ma to nic wspólnego z sukcesem Muszyny czy ich braków u innych zespołów. No, ale zawsze można sobie dorobić jakąś ideologię, nawet do błędnie postawionych teorii.

Tak, zmowa milczenia. Taka sama jak, nie przymierzając, po zdobyciu KK przez Justynę. Wszyscy, jak jeden mąż, mamy ją w głębokim poważaniu :roll:
(to była ironia - wolę zaznaczyć, żeby ni było kolejnych niedomówień)

agd 
++++

Wysłany: 2013-10-22, 11:48   

Ruszają rozgrywki CEV Cup, Aluprof Bielsko-Biała w pierwszym meczu zagra z francuską Miluzą w której mamy m.in. znaną z gry w Bydgoszczy Bułgarkę Petię Cekową czy mistrzynię Europy z 2011 roku Serbkę Anę Lazarević.

W rozgrywkach zagra również obrońca trofeum Muszynianka, która w pierwszej rundzie spotka się z izraelskim Haifa Volleyball.

W barwach AEK Ateny w rozgrywkach CEV Cup wystąpi Aleksandra Kruk, w zespole Hapoel Kfar Saba zobaczymy Iwonę Waligórę, a w belgijskim VC Oudegem Wiolettę Szkudlarek.

Ponadto w innej belgijskiej ekipie Asterix Kieldrecht będzie grała atakująca Kaja Grobelna.

agd 
++++

Wysłany: 2013-10-24, 09:36   

Liczyłem na to, że chociaż z Haifą Volleyball, trochę więcej pograją młode

http://www.sportowefakty....n=rss/siatkowka

Zwycięzca dwumeczu pomiędzy Haifą, a Muszyną w kolejnej rundzie zmierzy się z wygranym z pary A.E.K. Ateny - SVS Post Schwechat, w pierwszym meczu wygrał po tie-breaku zespół Aleksandry Kruk.

Zwycięstwa odniosły również zespoły Marty Ostrowskiej (Volley Koniz) i Iwony Waligóry (Hapoel Kfar Saba). Natomiast Asterix Kieldrecht z Kają Grobelną przegrał z Urałoczką Jekaterynburg 0-3

http://www.cev.lu/Competi...ID=679&PID=1288

agd 
++++

Wysłany: 2014-01-10, 14:04   

W składzie meczowym Lokomotiwu Baku na ćwierćfinałowy mecz z Muszynianką Muszyna znalazła się Milena Radecka, która nie grała w wcześniejszej rundzie. W meczach z Hapoelem Kfar Saba rozgrywały Sa Nee Kim oraz Ana Grbać.

http://www.cev.lu/Competi...ID=26002&ID=679

Odpowiedz do tematu